Stöd och matchning2018-12-11T10:24:47+00:00

Stöd och matchning

Stöd och matchning vänder sig till dig som är arbetssökande och vill ha hjälp med att snabbt komma ut i arbetslivet. Vi inom Fiks har många kontakter inom näringslivet.

En yrkesvägledare finns vid din sida och tillsammans kartlägger vi din bakgrund/framtid och just din väg till arbete eller studier. Allt för att du så snabbt som möjligt ska hitta ett arbete som passar dig.

Fiks hjälper dig med allt som behövs för att du snabbt ska finna den sysselsättning som passar dig, oavsett om det handlar om arbete eller studier. Vår personal har mångårig kunskap och erfarenhet av att hjälpa arbetssökande att snabbt hitta vägen.

Vår personal bearbetar dagligen olika arbetsgivare och våra nätverk utökas därför dag för dag. Vårt gemensamma mål är att du snart hittar ett jobb eller en utbildning som passar just dig.

Vi vill skapa rätt förutsättningar för dig!

Språk

Tjänsten kan erbjudas utan tolk på följande språk:

Eskilstuna:

Arabiska
Kurdiska
Keldanska
Assyriska
Syrianska
Engelska
Somaliska
Franska
Serbokroatiska

Motala:

Arabiska
Engelska

Brancher

Hälso- och sjukvård
Transport
Lager/logistik
Industri
Bygg
Hotell/restaurang
Handel

Läs mer

Kontakta Stöd och matchning

Aramia Issa
Stöd & Matchning
070-868 80 50
aramia.issa@fiksgroup.se

Najib Chamoun
Stöd & Matchning
073-835 64 95
najib.chamoun@fiksgroup.se

Tanja Parkkila
Stöd & Matchning
072-373 10 20
tanja.parkkila@fiksgroup.se

Tommy Gustafsson
Stöd & Matchning
072-373 00 95
tommy.gustafsson@fiksgroup.se

Omar Ali Abas
Stöd & Matchning
072-767 54 26
omar@fiksgroup.se

Lena Wallin
Stöd & Matchning
072-373 07 96
lena.wallin@fiksgroup.se

Tasneem Dawood
Stöd & Matchning Motala
072-501 23 33
tasneem.dawood@fiksgroup.se